Valašská zahrada 2015 a novinky v naší zahradě!

Valašská zahrada 2015

Valašská zahrada 2015, v Rožnově pod Radhoštěm

 Přes nepřízeň počasí, především v pátek 1.5., byla návštěvnost na Valašské zahradě srovnatelná, jako v předešlých letech. Náš stánek jsme měli umístěný blízko vstupu do prodejního areálu. Díky širokému sortimentu od okrasných dřevin přes trvalky, okrasné trávy, letničky, květiny do truhlíků po přísady zeleniny, kterou v našem regionu pěstuje jen naše firma, byl náš stánek v neustálem obležení. Velký zájem návštěvníků neušel ani zvláštnímu hostu veletrhu, známému kuchaři Ondřeji Slaninovi, z televizních "Kluků v akci".  Pan Slanina  zhodnotil náš stánek velmi kladně, vyzvednul především široký sortiment  rostlinného materiálu a zejména nabízené bylinky a koření do kulinářských pokrmů. 

Děkujeme všem našim zákazníkům a nejpozději za rok se budeme těšit opět na shledanou!

 

Novinka v našem zahradnictví

Srdečně Vás zveme do našeho zahradnictví, kde nakoupíte téměř vše do Vaší zahrádky, skleníku nebo foliovníku – vypěstujte si kvalitní zeleninu v bio kvalitě, především chutnou a zdravou zeleninu, plnou vitamínů bez škodlivých konzervantů.

Poprvé v prodeji od 11.5. velmi pálivá paprika Habanero a taky nejpálivější paprika na světě  Chilli paprička - TRINIDAD SCORPION s pálivosti: 1 463 700 jednotek SHU. (o SHU více zde: http://cs.wikipedia.org/wiki/Scovilleho_stupnice ) 

Popis:

Chilli papričky Trinidad Scorpion z karibského souostroví Trinidad a Tobago, a v našich podmínkách lze nejlepších výsledků dosáhnout při pěstování ve skleníku nebo fóliovníku (dostatek tepla a světla a prostoru) nebo doma.

Lusky jsou asi 5-6 cm dlouhé a 3 cm široké. Plody mají tenčí stěnu a nepravidelný, charakteristický tvar, jakoby tenčí paprička byla srostlá s ocáskem škorpiona. Barva plodů ve fázi růstu se postupně mění, plody často než dozrají, mají současně část plodu zelenou, část žlutou a světle červenou. Plody jsou v zralosti červené barvy. Rostou  často  po 2-3 kusy vedle sebe na samostatných stopkách  a pokud vytvoříte dobré podmínky, můžete dosáhnout velmi vysoké výnosnosti z jedné rostliny. Plody mají výrazné a pronikavé aroma. Pálivost při konzumaci není nárazová, ale postupně zesiluje.

TRINIDAD SCORPION má delší, až 120 dnů vegetační období a patří mezi vysoce teplomilné papričky. Rostlina dorůstá do výšky kolem 80 cm, šířka keře dosahuje 70 cm, zralé plody jsou červené barvy. Rostlinu lze tvarovat a zmlazovat.

Pokud chcete velmi pálivou a zároveň silně aromatickou chilli papričku, tak odrůda TRINIDAD SCORPION nejenže splní, ale určitě předčí Vaše očekávání. Tato vysoce pikantní odrůda se dobře suší a tak máte jedinečnou možnost mít skvělé koření vhodné do každého jídla, kde potřebujete pikantní chuť. Dbejte na opatrné dávkování.

Chilli papričky jsou bohaté na vitamin C a karoten ("provitamin A"), obsahují řadu vitaminů skupiny B, vitamin B6 a jsou také velmi bohaté na železo, hořčík a draslík.

Pěstování:

Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi. Po výsadbě do skleníku, nebo fóliovníku zálivku omezíme na běžný režim. V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda podmáčena, z důvodu zahnívání kořenového systému. V době zrání plodů omezíme zálivku na občasné rosení tři krát týdně. Toto je dáno druhem skleníku, přitápění a vnitřní teplotě. Pravidelné přihnojování podstatně zvýší výnos z jednotlivých rostlin. U této odrůdy doporučuji pěstování ve skleníku nebo fóliovníku. Při zálivce nepolévat vodou listy, omezí se tak vznik chorob a plísní. Je sice vhodná pro celoroční pěstování, ale osvědčil se únor až říjen. Vyžaduje slunné (světlé) stanoviště, dobrou zálivku a kyprou půdu.

Upozornění:

Pěstování, sklizeň, konzumace mimo dosah dětí!!!

Při manipulaci s těmito rostlinami je na místě řádná opatrnost (doporučuji použití rukavic), nesahat si na oči a ostatní sliznice na těle, kde máme citlivější pokožku. Po ukončení prací a manipulace se semeny i plody nejlépe několikrát umýt ruce!!!

Uschovejte mimo dosah dětí a nesvéprávných osob! Při neopatrném, nebo nadměrném dávkování, může dojít u citlivějších jedinců k alergické reakci, srdečním či žaludečním nevolnostem!!!

 

 

 

Valašská zahrada 2015
Valašská zahrada 2015
Valašská zahrada 2015
Valašská zahrada 2015