Valašská zahrada - podzim 2015

Valašská zahrada - podzim 2015

23.9.2015

Valašská zahrada - podzim 2015, Rožnov pod Radhoštěm

Svatováclavský jarmark ve dnech 25.9 – 28.9.2015.

Prodejna zahradnictví Vás tímto zve k našemu stánku na výstavě Valašská zahradu - Svatováclavský jarmark, v Rožnově p.R., Náš stánek bude umístěn po levé straně naproti vchodu do areálu, kde budeme vystavovat a prodávat široký sortiment okrasných dřevin, trvalek, roubovaných zakrslých dřevin do skalky a především pro podzimní výsadbu bohatě kvetoucí dvouletky do truhlíku, na záhon, či na hrob.

V naší nabídce nebude chybět bohatě plodící rezistentní angrešt a remontantní – kvetoucí a plodící ještě jednou mimo hlavní období – bobuloviny:  maliník, ostružiník, rybíz, dále muchovník, goji, kanadské borůvky, brusinky, samoopylivý rakytník, beztrnný angrešt, mrazuvzdorný fík, velký výběr rhododendrů a azalek mnohé jiné dřeviny a trvalky do Vaší zahrádky.

Pro gurmány přímo z našeho skleníku Vám naše prodavačky nabídnou silně pálivé papričky např. Habanero aj., druhy méně pálivé, odvážní mohou okusit skutečnou ostrost papriček. Papričky jsou vhodné především do pikantních pokrmů, především k ochucení omáček, polévek (dýňová, rajčatová aj.) apod.

Pro jednoduché upotřebení si dovolujeme doporučit jeden z mnoha receptů:

Nakládaný hermelín s chilli papričkami:

Co budete potřebovat?

4 hermelíny, 2 větší cibule, 2 stroužky česneku, papričky chilli, mletý pepř, sůl, nakládané nebo čerstvé chilli papričky, bobkový list, celý černý pepř, nové koření, olej.

Jak na to?

Oloupeme cibuli a česnek, nakrájíme na větší kolečka. Hermelín rozkrojíme na půl a dle chuti osolíme a lehce opepříme. Chilli papričky rozmixujeme, oba plátky hermelínu okořeníme dle chuti a přiložíme k sobě. Takto připravené pikantní hermelíny skládáme ve vrstvách do skleněné nádoby společně s cibulí, česnekem a papričkami. Přidáme celý bobkový list, černý pepř a nové koření. Nakonec zalijeme rostlinným olejem a necháme alespoň 1 týden nebo déle v chladu odpočinout.

Výborně se hodí k pivu, k topinkám nebo čerstvému pečivu. Dobrou chuť!

 

Těšíme se na Vás u našeho stánku, kde Vás obslouží naše šikovné zahradnice.

-jur-

Valašská zahrada - podzim 2015
Valašská zahrada - podzim 2015
Valašská zahrada - podzim 2015
Valašská zahrada - podzim 2015
Valašská zahrada - podzim 2015